Nieuwe release: Plan-IT Werkplaats versie 7.191.5175 beschikbaar
23-06-2026
Vanaf 23 juni 2026 is er een nieuwe versie van Plan-IT Werkplaats beschikbaar.
De Update Procedure kun je hier vinden.
Als er vragen zijn over de nieuwe release neem dan contact op met onze helpdesk via: contact@plan-it.nl of via 085-236 2500.
Plan-IT Werkplaats versie 7.191.5175
Fix
- Fix: Vervangend vervoer tekst op het planbord wordt nu altijd goed weergegeven. Voorheen stond er soms een extra punt achter de tekst.
- Fix: Als een monteur verwijderd wordt, ververst het planbord ook automatisch opnieuw zodat de monteur ook meteen uit beeld verdwijnt op het planbord.
- Fix: Als je werkt met andere kleuren per reden vrij, en je vult zelf nog extra tekst toe, dan houdt de vrije dag zijn gekozen kleur (en wordt niet teruggezet naar standaard grijs)
- Fix: Bij splitsen van werkorders door gebruikers waarvoor een blokkade op groter of kleiner maken van werkorders aanstaat, komt nu geen foutmelding meer.
- Fix: Als er in het overzicht een filter wordt gedaan op bijv. monteur, dan kun je nu in de selectie een werkorder openen of een status omzetten.
Wijzigingen / toevoegingen
- Auto refresh wordt niet meer uitgevoerd als het scherm verkleind is.
- Het is nu mogelijk om de klant via de online module een bestaande afspraak te laten wijzigen of annuleren.
- In het vervangend vervoer overzicht kun je nu ook een overzicht krijgen van alle auto’s die nog niet de status gefactureerd hebben.
- Als de werkorder een tijdsafspraak is, of een halen brengen optie waarvan de datum op een andere datum is dan de planning in de werkplaats, dan wordt de tijdsafspraak datum of haal/ breng datum gebruikt in het onderwerp van de mail.
- Er wordt nu bijgehouden wat de laatste login datum is geweest van de gebruiker als deze inlogt. Hiermee kan in de beheer tool gekeken worden of bepaalde gebruikers verwijderd kunnen worden omdat ze al een bepaalde tijd niet ingelogd hebben. (voor SQL-gebruikers wordt deze datum in JDP007.LASTLOGIN opgeslagen mochten ze hier query’s op willen maken)
- Bij Auto Rijdt en Auto Retour laten we ook het kenteken zien van de auto om verwarring te voorkomen.
- Opstarten en switchen tussen vestigingen is geoptimaliseerd zodat dit sneller gaat.
- Als je klikt op een werkorder wordt het werkordernummer links bovenin het scherm weergegeven. Deze blijft in beeld tot je een andere werkorder aanklikt. Op deze manier kun je makkelijker het werkordernummer onthouden.
- Actiebord laat nu ook werkorders in de toekomst zien met status onderbroken.
- Je kunt bij de gebruiker nu ook een Personeelsnr. opslaan.
- Totaaltijd van een werkorder wordt nu ook weer weergegeven als je op de werkorder klikt (links bovenin)
Koppelingen
- DBB: de REST-API koppeling met DBB maakt nu gebruik van een nieuwe API van Direct Access, waarmee we direct terugkrijgen of er een bandenwissel nodig is. (of eventueel dat deze al gepland staat)
- DBB: Locatie toegevoegd voor direct afroepen banden in nieuwe REST-API.
- Rentwise Mail: We geven nu ook mee aan de Rentwise mail functionaliteit. Rentwise heeft deze tag toegevoegd in hun mogelijkheden, en wij vullen deze nu.
- Wincar API: Vervangend vervoer per vestiging wordt nu op de 'oude' manier opgehaald. (vestigingnummer wordt meegegeven aan de URL i.p.v. de Header zoals in alle andere functies)
- Conneqtech: Retour melden van een elektrische auto geeft nu ook het juiste batterij percentage terug.
- Dracar en Optima21: Import van kalender maakt nu ook automatisch 30 minuten blokjes aan als de online module gekoppeld zit
Terug naar het overzicht