Het verhuizen van Plan-IT Werkplaats naar een andere server is erg eenvoudig. U kopieert slechts de Plan-IT map van de oude server locatie naar de nieuwe server. Vervolgens past u alle snelkoppelingen aan naar de nieuwe server locatie en Plan-IT Werkplaats is verhuist.
Daarna start u Plan-IT Werkplaats op elk werkstation (of op elke Terminal Server) 1 keer op door met de rechtermuisknop op het Plan-IT icoontje te klikken, en in het contextmenu selecteert u de de optie Als administrator uitvoeren/Run as Administrator.
Waar wel rekening mee moet worden gehouden is de Windows server versie op de nieuwe server. Plan-IT Werkplaats werkt zonder problemen op Windows server 2012 en 2016. Voor gebruik met Windows server 2019 en 2022 moet de Plan-IT Werkplaats database worden omgezet naar SQL, en moet er een SQL server aanwezig zijn om die database op te zetten. Of Plan-IT Werkplaats moet als remote app worden ingesteld op deze nieuwe 2019 of 2022 server. Neem voor vragen hierover contact met ons op via het nummer 085-236 2500.
Wanneer er een koppeling is met Autoline, en er wordt gebruik gemaakt van een ODBC driver, hou er dan rekening mee dat deze 24 uur gelockt blijft aan de oude server voordat deze ODBC met de nieuwe server kan verbinden. Een migratie van een Plan-IT Werkplaats installatie met een Autoline ODBC koppeling kan daarom het beste in een weekend worden uitgevoerd.
Voor een Autoline omgeving is het dus verstandig om met ons contact op te nemen om een migratie samen in te plannen zodat wij kunnen ondersteunen.